12.09.2017

CHORWACJA- PARK NARODOWY JEZIOR PLITWICKICH
Hej Kochani, ostatnio pokazywałam Wam stylizację, której zdjęcia robione były w Parku Narodowym Jezior Plitwickich. Dziś chciałam Wam bardziej przybliżyć to miejsce. Znajduje się ono na liście światowego dziedzictwa UNESCO i mieści się w środkowej części Chorwacji. Park tworzą przepiękne turkusowe i krystalicznie czyste jeziora połączone kaskadowo, oddzielone od siebie wspaniałymi wodospadami, których jest tam ogromna ilość, do tego wszystkiego mnóstwo pływających po wierzchu rybek, które przez przejrzystość wody wyglądają jakby unosiły się w powietrzu.


 


Park zwiedzać możemy wybierając spośród kilku tras zróżnicowanych pod względem trudności oraz czasu potrzebnego na przejście całej trasy. Zwiedzanie zaczynamy jednym z 4 wejść, gdzie najlepiej wybrać wejście numer 1 ponieważ jest to początek trasy. Pomiędzy każdym wejściem kursuje busik, który w cenie biletu zawiezie nas na poszczególne stacje, co jest bardzo przydatne kiedy chcemy wrócić na parking po przejściu całej wielogodzinnej trasy. Oprócz tego 2 odcinki naszej trasy pokonujemy małymi stateczkami w cenie biletu. Wśród jezior i wodospadów, które znajdują sie niemal wszędzie przechadzamy się drewnianym pomostem, który staje się bardzo wąski przy tak ogromnej liczbie turystów. I tu wskazówka, jeśli chcemy zobaczyć wszystko do parku musimy udać się z samego rana. Nam przejście całej trasy zajęło ok. 7h.  
Podsumowując park jest miejscem niesamowitym i naprawdę wartym zobaczenia. Kolor wody zapiera dech w piersiach i możemy ją podziwiać w nieskończoność, do tego piękne wodospady oraz możliwość rejsu bo tak pięknych wodach daje naprawdę niezapomniane przeżycia. 

UWAGA !!! ZDJĘCIA NAWET W POŁOWIE NIE ODDAJĄ UROKU TEGO MIEJSCA. :)
https://www.blogger.com/follow.g?view=FOLLOW&blogID=7377577298368664771
Odpowiadam na każdy komentarz. :) Serdecznie dziękuję za każde kliknięcie, napewno się odwdzięczę.
Jeśli podoba Ci się mój blog zaobserwuj, jeśli spodoba mi się Twój zrobię to samo. :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza